Od 1 marca z Sanoka do Ustrzyk Dolnych ponownie pojedziemy pociągiem. Kursy będą wykonywane przez trzy pary pociągów od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem świąt.

Przewoźnikiem będzie firma Polregio S.A., a organizatorem przewozów - Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Tabor kolejowy do realizacji połączeń zapewni podwykonawca – SKPL.

 Pociągi będą kursowały do 2 maja, po czym w okresie od 4 maja do 9 czerwca ich ruch zostanie zawieszony z uwagi na planowane prace prowadzone przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej PKP PLK związane z modernizacją odcinka linii kolejowej nr 108 pomiędzy Sanokiem a Ustrzykami – informuje Polregio.

Koszt biletu jednorazowego normalnego z Sanoka do Ustrzyk Dolnych wyniesie 11,90 zł, uczniowskiego 7,50 zł, a studenckiego 5,83 zł na podstawie „Taryfy podkarpackiej”. Bilet miesięczny normalny będzie kosztował 285 zł, uczniowski 145,35 zł, a studencki 139,65 zł. W pociągach obowiązują także wszystkie ulgi ustawowe.

 Kursy pociągów relacji Sanok-Ustrzyki Dolne podczas ubiegłorocznych wakacji pokazały, że zapotrzebowanie na tego rodzaju przewozy jest duże – mówi starosta Stanisław Chęć. – Cieszę się, że władze Województwa Podkarpackiego zdecydowały się, mimo planowanej od maja przerwy technicznej, na uruchomienie przewozów kolejowych już od 1 marca. Będziemy jeszcze zabiegać, aby po wykonanej modernizacji torów, połączeń do Ustrzyk Dolnych było więcej i aby pociągi zatrzymywały się na stacji „Zagórz-Przemysłowy”.    

źródło: Starostwo Powiatowe Sanok


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny