W dniu 7 listopada br. druhowie z jednostki OSP Czarna Górna (powiat bieszczadzki) odebrali fabrycznie nowy samochód gaśniczy Renault D15.

 

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnej Górnej (pow. bieszczadzki) mają do swojej dyspozycji nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 (4×4).

Jego zabudowę wykonała firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Nowy wóz charakteryzuje się aluminiowym nadwoziem pożarniczym. Do przewozu armatury oraz sprzętu pożarniczego i ratowniczego przystosowanych jest siedem skrytek sprzętowych. Każda z nich zamykana jest żaluzjami aluminiowymi.

Dla strażaków przewidziano ergonomiczną, sześcioosobową kabinę załogową.

Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Do podawania środków gaśniczych służy umieszczona z tyłu autopompa. Ma ona wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu znajduje się ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności 800-2400 l/min.

 

 

Gratulujemy strażakom z Czarnej Górnej nowego nabytku. 

Źródło: psszczesniak.pl/ własne

Fot. OSP Czarna Górna


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny