Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (3.03) po godz. 18 w miejscowości Blizne. Na drodze wojewódzkiej nr 886, 67-letni kierujący samochodem osobowym marki Skoda najechał na tył fiata, którego kierująca zatrzymała się przed przejściem dla pieszych.

 

 Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, a zderzenie to zakwalifikowane zostało jako kolizja.

Do zdarzenia doszło po godz. 18 w Bliznem. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Skoda, 67-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego Fiata Punto i najechał na jego tył. W chwili zdarzenia kierująca tym pojazdem 29-letnia mieszkanka Rzeszowa zatrzymała się przed oznakowanym przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Sprawcę kolizji drogowej pouczono.

 

 

Mając na uwadze powyższe zdarzenie apelujemy do kierowców o ostrożność na drodze. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe i to co się dzieje na jezdni i w jej najbliższym otoczeniu. Aby uniknąć najechania na tył samochodu pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości. Szczególnie po opadach deszczu, kiedy jezdnia jest śliska a przez to droga hamowania wydłużona. Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu lub wchodzącego na przejście.

 

Źródło: KPP Brzozów

 


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny