Trzy zastępy Straży Pożarnej gasiło dzisiejszy (1.04) pożar drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Rozpucie (gmina Tyrawa Wołoska). 

 

Po godz. 12:30 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku wpłynęło zgłoszenie, że prawdopodobnie doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Rozpucie. Z informacji od zgłaszającego wynikało, że z okien wydobywa się dym, a w budynku może znajdować się starszy mężczyzna. 

 

Po dojeździe służb zgłoszenie potwierdziło się, jednak jak się okazało budynek jeszcze przed przyjazdem Strażaków opuścili lokatorzy. 

W związku z dużym zadymieniem ratownicy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych (ODO). Dodatkowo z budynku została wyniesiona butla gazowa. 

Jedna osoba z objawami podtrucia została przetransportowana do Szpitala Specjalistycznego w Sanoku przez ZRM stacjonujący w Birczy.

Działania Straży Pożarnej trwały prawie do godz. 14.

 

 

SiŚ:

- Zespół Ratownictwa Medycznego 

- JRG Sanok 

- OSP KSRG Tyrawa Wołoska 

- OSP Rozpucie 

 

Sanok112.pl

fot. OSP Rozpucie

 

 


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny