Miniona niedziela (16 lipca) była niezwykle pracowita dla służb ratowniczych w powiecie sanockim. Większość przypadków była związana ze zdarzeniami drogowymi.

 

Do pierwszego zdarzenia w tym dniu doszło około godz. 8:15 w miejscowości Nowosielce (gmina Zarszyn) na DK28. Jak wynikało ze zgłoszenia kierujący samochodem osobowym marki FORD zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn, obaj z obrażeniami zostali zabrani do sanockiego szpitala. Na miejscu działania prowadziły: dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, zastęp z JRG Sanok oraz patrol Policji.

 

Nie minęło kilkanaście minut (8:34) a ratownicy zostali zadysponowani do Pakoszówki (gmina Sanok) na DW886. Obok stacji paliw doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (NISSANa z JEPPem). W obu pojazdach podróżowało sześć osób. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został ranny. Na miejscu obecne były dwa zastępy Straży Pożarnej ( JRG Sanok i OSP Pakoszówka) oraz patrol sanockiej Policji.

fot. OSP Pakoszówka

 

O godz. 8:55 zastęp z JRG Sanok został zadysponowany do Pobiedna (gmina Bukowsko), gdzie kierujący samochodem osobowym zjechał swoim pojazdem z drogi i znalazł się w przydrożnym rowie. Po dojeździe służb okazało się, że w pojeździe ani w okolicy nie ma nikogo, a do samego zdarzenia doszło prawdopodobnie kilka godzin wcześniej. Na miejscu obecny był również patrol Policji.

 

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce o godz. 10:24 w Rakowej (gmina Tyrawa Wołoska), gdzie tym razem samochód osobowy marki CITROEN zderzył się z motocyklem (Yamaha). W całym zdarzeniu ucierpiał kierowca jednośladu, który został zabrany przez karetkę do szpitala. Samochodem osobowym podróżowało pięć osób, w tym trójka małych dzieci. Na szczęście maluchom nic poważnego się nie stało. Na miejscu swoje czynności wykonywali strażacy z jednostek: OSP KSRG Tyrawa Wołoska (dwa zastępy) i OSP Rakowa, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz dwa patrole Policji.

fot. OSP Tyrawa Wołoska

 

Do podobnego zdarzenia jak w Rakowej doszło w Hołuczkowie (gmina Tyrawa Wołoska) o godz. 17:12. Osobowy Volkswagen zderzył się z motocyklem marki Honda. Kierujący jednośladem z urazami kończyny dolnej i górnej został przetransportowany na pokładzie Ratownika10 do sanockiej lecznicy. Na miejscu oprócz ratowników z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego byli strażacy z OSP Hołuczków oraz OSP KSRG Tyrawa Wołoska i dwa patrole Policji.

fot. OSP Hołuczków

 

Ostatnie zdarzenie w tym dniu, przy którym musieli interweniować ratownicy miało miejsce o godz. 18:39 na ul. Armii Krajowej w Sanoku, gdzie doszło do ulatniania się tlenku węgla z gazowego podgrzewacza wody. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Na miejscu swoje czynności prowadziły dwa zastępy z JRG Sanok.

 

 

 Opracowanie: kpt. Łukasz Gembalik (Dyżurny SKKP PSP Sanok) / własne

Fot. OSP Hołuczków/ OSP Pakoszówka/ OSP Tyrawa Wołoska

Sanok112.pl

 


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny