Wczoraj (16.06) po godz. 21 służby ratownicze zostały zadysponowane do miejscowości Falejówka, gdzie miało dojść do wywrócenia się ciągnika podczas jazdy. 

 

Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Siedzący na błotniku mężczyzna spadł i został przygnieciony przez pojazd. Niestety jego życia nie udało się uratować. Sprawca wypadku został zatrzymany. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. 

Do wypadku doszło w piątek po godz. 21 w Falejówce. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwóch mężczyzn jechało ciągnikiem. Pojazdem kierował 31-latek, natomiast 54-latek siedział na błotniku. W pewnym momencie traktor się przewrócił. Kierujący zdążył zeskoczyć z ciągnika, jednak pasażer został przygnieciony przez pojazd. Pomimo starań nie udało się uratować życia mężczyzny.

Kierujący traktorem oddalił się z miejsca zdarzenia, a po pewnym czasie pojawił się ponownie na miejscu, wskazując, że to 54-latek kierował traktorem. 31-letni mężczyzna został przebadany alkomatem. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Ponadto ciągnik, którym jechał nie był zarejestrowany ani ubezpieczony. Był to pojazd własnej konstrukcji.

31-letni mieszkaniec powiatu sanockiego został zatrzymany, w trakcie przesłuchania przyznał się do kierowania ciągnikiem i spowodowania wypadku. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sanok

fot. OSP Falejówka

 


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny