Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym stało się centrum regionalnych obchodów święta patrona Polskiej Policji. Podczas uroczystej liturgii w intencji funkcjonariuszy, pracowników Policji i ich rodzin wspominano również poległych stróżów prawa, którzy odeszli na wieczną służbę.

 

Wśród uczestników nie zabrakło samorządowców, przedstawicieli środowisk nauki i kultury regionu. Podkarpackich funkcjonariuszy reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak oraz towarzyszący mu kierownicy jednostek całego garnizonu.

Wczoraj, w sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym zorganizowano obchody święta patrona Polskiej Policji. Centralnym punktem uroczystości była koncelebrowana msza święta, której przewodniczył bp Krzysztof Chudzio - biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej.

 

Podczas homilii biskup podkreślał rolę policyjnej służby na rzecz społeczeństwa, wskazując na nowe obszary zadań, z którymi codziennie mierzą się funkcjonariusze. Przekazał również wyrazy szacunku i uznania dla podkarpackich stróżów prawa za ustawiczne podnoszenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Końcowym elementem uroczystości było zwiedzanie nowoczesnego kompleksu dydaktycznego Michalickiego Zespołu Szkół, w którym odbywa się proces kształcenia i wychowania młodzież wiążącej swoją przyszłość z mundurem.

 

źródło: KWP Rzeszów

fot. Klaudyna Konarzewska


PARTNERZY

      

O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

FEATURED