Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukowsku, pod czujnym okiem policjantów z sanockiej komendy, przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Pierwszy dokument uprawniający do poruszania się po drogach, to potwierdzenie znajomości przepisów i zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Gratulujemy!

 

W miniony piątek (20.05), policjanci z sanockiej komendy byli w Szkole Podstawowej w Bukowsku, aby przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy osiągnęli wymagany wiek i wykazali się niezbędnymi umiejętnościami podczas zajęć szkolnych z przepisów prawa ruchu drogowego.

Przy okazji spotkania funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze. Policjanci przypomnieli przyszłym rowerzystom, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów dotyczy każdego uczestnika ruchu drogowego. Mówili także, jak ważna jest wzajemna życzliwość, szacunek i wyrozumiałość na drodze.

Wierzymy, że zdobyta wiedza i umiejętności będą wykorzystywane przez uczniów podczas bezpiecznych wycieczek rowerowych. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zdobycia pierwszego dokumentu uprawniającego do poruszania się po drogach.

 

 

źródło: KPP Sanok


PARTNERZY

      

O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

FEATURED