W sobotę (4.06) sanockimi ulicami przeszedł „I Marsz Równości”. Całe zgromadzenie było zabezpieczone przez Policyjne oddziały prewencji z województwa Podkarpackiego.

 

Wydarzenie było wyzwaniem dla mundurowych, którzy dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników jak i mieszkańców miasta. Podczas marszu nie doszło do żadnych większych incydentów. 

„I Marsz Równości" rozpoczął się o godzinie 14.00 na sanockich Błoniach. Łącznie zebrało się około 100 osób. Marsz wyruszył z sanockich Błoń, następnie ulicą Podgórze oraz Daszyńskiego. Stamtąd uczestnicy udali się na ulicę Kościuszki, gdzie odbył się przystanek, dalej Rymanowską kierując się na rondo Beksińskiego, następnie ulicami Dmowskiego, Staszica, Królowej Bony na Sanockie Błonia. W tym miejscu organizator rozwiązał marsz. 

Na czas tego wydarzenia niektóre ulice zostały zamknięte, a ruchem kierowali policjanci. Aby zadbać o bezpieczeństwo osób przybyłych na przemarsz, do służby zostały skierowane liczne siły policji. O bezpieczeństwo dbali mundurowi z oddziałów prewencji policji oraz funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, prewencji, kryminalnego, policji konnej, policjanci na motorach oraz armatka wodna.

 

 

Sanok112.pl

fot. W. Pityński

 


PARTNERZY

      

O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

FEATURED