Już jutro (2 sierpnia) w sanockim szpitalu pracujące tam pielęgniarki na jakiś czas odejdą od łóżek, dlatego że nie zgadzają się na zapisy ustawy o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia wprowadzających od 1 lipca nową tabelę płac.

 

Ostatnia nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Sanockiego poświęcona była sytuacji w sanockim szpitalu. Zadłużenie wynosi około 40 mln., ale ma tendencję spadkową.

Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych sanockiego szpitala – Małgorzata Sawicka poruszyła temat zmian ustawy o wynagrodzeniach:

Nie możemy się zgodzić na taką dysproporcję, gdyż jest to ogromna dyskryminacja osób, które za tą samą pracę, otrzymywałyby o 2 tys. zł mniej. Ktoś kto ma odrobinę zdrowego rozsądku, rozumie rzeczywistość, nie doprowadza do takiego skłócenia środowiska.

Nie widzimy możliwości polubownego dogadania się z pracodawcą, który do dziś nie przedstawił nam konkretnego porozumienia, dlatego zdecydowałyśmy się na strajk.

Czy spór zbiorowy zakończy się porozumieniem? Nie wiem. Ale chcę podkreślić, że naszym celem nie jest narażanie szpitala na straty. Ciągle jeszcze wierzę, że dojdziemy do porozumienia, bo i dla nas i dla was szpital jest bardzo ważny!  - dodaje Małgorzata Sawicka

 

 


PARTNERZY

      

O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

FEATURED