Tragiczny wypadek w powiecie przemyskim

Trzy osoby nie zyją a trzydzieści sześć zostało rannych w zdarzeniu drogowym do którego doszło minionej nocy w miejscowości Leszczawa Dolna ( pow. przemyski) na DK28.

 

 

Pierwsze zgłoszenia o zdarzeniu służby otrzymały kilka minut po godz. 22. Ze wstępnych informacji wynikało, że autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych wypadł z zakrętu przebijając barierę energochłonną stoczył się ze skarpy a następnie dachował.

Jak się okazało w autokarze podróżowało 54 osoby w tym dzieci.

Wypadek zakwalifikowano jako zdarzenie masowe, dlatego na miejsce zadysponowano znaczne siły i środki z powiatów: przemyskiego, sanockiego, leskiego, brzozowskiego i bieszczadzkiego.

 

Po przeprowadzeniu segregacji medycznej niestety u trzech osób stwierdzono zgon, a trzydzieści siedem potrzebowało pomocy medycznej ( w tym jedenaście, które były w stanie ciężkim), jedna osoba jest poszukiwana.

 

 

Wszyscy pacjenci po zabezpieczeniu zostali zabrani do szpitali w: Przemyślu, Sanoku, Lesku, Jarosławiu, Ustrzykach Dolnych oraz Brzozowie.

Na miejscu działały też zastępy Straży Pożarnej z Przemyśla, Rzeszowa oraz Sanoka i okoliczne jednostki OSP ( w tym. m.in. OSP KSRG Tyrawa Wołoska) oraz Bieszczadzka Grupa GOPR.

 

Sanok112

Fot: WSPR Przemyśl

 

 

 

 

 

 

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Nowa dyspozytornia medyczna

  Firebridge Firebridge 14.02.2015 08:13
  na tą chwilę to tylko przeniesienie dyspozytorni z ...
   
 • Zagórz: Pożar w zakładzie produkcji mebli

  Marian Marian 12.02.2015 17:26
  może nie trzeba było juuż
   
 • Nowa dyspozytornia medyczna

  ..... ..... 11.02.2015 13:20
  niekoniecznie. lepiej jest jak dyspozytor np. straży ...

Sanok112 TV