Wczoraj (12.11) dzięki uprzejmości właścicieli wyciągu Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu Bieszczad.Ski w Wańkowej ( pow. leski) odbyły się ćwiczenia z ewakuacji kolei linowych. Wzięli w nim udział strażacy z państwowej Straży Pożarnej z Leska oraz druhowie OSP.

 

Ćwiczenia miały na celu próbną ewakuację ludzi z kolejki linowej podczas jej awaryjnego zatrzymania, z wykorzystaniem drabin pożarniczych oraz technik alpinistycznych.

Awaryjne zatrzymanie kolei linowej w pełni sezonu zimowego wiąże się z koniecznością udzielenia pomocy dużej liczbie osób jednocześnie.

 

Bazując na doświadczeniu wcześniejszych lat wspólnie wypracowano rozwiązania, które przećwiczono i wprowadzono do stosowania na tym obiekcie. Ćwiczenia miały na celu przygotowanie strażaków z terenu powiatu leskiego i sanockiego do prowadzenia tego typu zdarzeń.

W ćwiczeniach brali udział strażacy z JRG Lesko oraz jednostki OSP z Niebieszczan, Stefkowej, Uherzec Mineralnych i Olszanicy.

 

Sanok112.pl

Fot. OSP Stefkowa


PARTNERZY

      

O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

FEATURED